Onze Egypte reisspecialist Anouk maakt uw reis graag 100% op maat
Deze comfortabele reis door Egypte laat u op ontspannen wijze de belangrijkste tempels, grafmonumenten, pyramides en musea van Cairo, Aswan en Luxor zien, maar ook minder bezochte bezienswaardigheden in bijv. Esna en Dendera, oude wijken in Cairo en Nubische dorpjes rondom Aswan. Zo leert u Egypte op een heel andere manier kennen, weg van de massa, comfortabel en genietend van al het moois dat Egypte te bieden heeft.
Tussen Aswan en Luxor reist u per dahabiya, de mooiste manier om over de Nijl te reizen, veel minder massaal dan de cruise boten, maar een sfeervolle, houten boot met enkele kamers, zonnebedden en heerlijk eten. Onderweg bezoekt u samen met de andere passagiers enkele van de bekendste tempels en graven in Aswan en Luxor onder begeleiding van een deskundige gids. Daarnaast hebben we een programma samengesteld waarbij u ook de minder bekende tempels bezoekt. Een mooie afwisseling dus.
Aanpassingen in de route en het aantal dagen is uiteraard mogelijk. Wij maken uw reis persoonlijk 100% op maat!
Deze comfortabele reis door Egypte laat u op ontspannen wijze de belangrijkste tempels, grafmonumenten, pyramides en musea van Cairo, Aswan en Luxor zien, maar ook minder bezochte bezienswaardigheden in bijv. Esna en Dendera, oude wijken in Cairo en Nubische dorpjes rondom Aswan. Zo leert u Egypte op een heel andere manier kennen, weg van de massa, comfortabel en genietend van al het moois dat Egypte te bieden heeft.
Tussen Aswan en Luxor reist u per dahabiya, de mooiste manier om over de Nijl te reizen, veel minder massaal dan de cruise boten, maar een sfeervolle, houten boot met enkele kamers, zonnebedden en heerlijk eten. Onderweg bezoekt u samen met de andere passagiers enkele van de bekendste tempels en graven in Aswan en Luxor onder begeleiding van een deskundige gids. Daarnaast hebben we een programma samengesteld waarbij u ook de minder bekende tempels bezoekt. Een mooie afwisseling dus.
Aanpassingen in de route en het aantal dagen is uiteraard mogelijk. Wij maken uw reis persoonlijk 100% op maat!
Dag 1: Aankomst Caïro
Dag 2: Caïro - Aswan
Dag 3: Aswan / bezoek Philae tempel
Dag 4: Aswan - Dahabiya cruise (Kom Ombo en Esna)
Dag 5: Dahabiya - Luxor
Dag 6: Luxor / westoever Vallei der Koningen / tempel van Hatshepsut en kolossen van Memnon
Dag 7: Luxor / Westoever en Dendera
Dag 8: Luxor - Cairo / pyramides en GEM
Dag 9: Cairo / Islamitisch Cairo en Dodenstad
Dag 10: vertrek Caïro
's Ochtends vliegt u naar Aswan, zo'n anderhalf uur vliegen. U bent gelijk in een andere wereld, dit is het Nubische deel van Egypte, de overgangszone naar Sudan. U bent in een tropische omgeving. Het tempo is hier een stuk relaxter dan in Cairo, het landschap adembenemend. Hoge zandduinen langs de Nijl, palmtuinen, bananenbomen de Nijl die door Aswan en de omgeving slingert.
In Aswan vindt u een levendige souk, een museum gewijd aan de Nubische cultuur en oude opgravingen waar de restanten liggen van wat ooit de grootste obelisk ter wereld moest worden.
In Nijl liggen diverse eilanden, waarvan Elephantine het bekendste is. Hier liggen enkele hotels en een levendig Nubisch dorpje.
Verderop in de Nijl vindt u meer eilanden met kleurrijke Nubische dorpen.
's Middags maakt u een excursie per boot over de Nijl, waarbij u langzaam door het landschap glijdt. Onderweg bezoekt u het eiland Seheyl met eeuwenoude hieroglyphen en een prachtig kleurrijk Nubisch dorpje. Ook is er gelegenheid om een verfrissende duik in de Nijl te nemen.
U wordt 's ochtends wakker in een heel andere omgeving; het tropische en Nubische Egypte waar de Nijl op z'n mooist is. Hier vindt u ook enkele van de beroemdste bezienswaardigheden van Egypte waarbij u vandaag als eerst hoge dam van Aswan gaat bezoeken. De Aswandam is een van de belangrijkste technische constructies in Egypte omdat het de droogtes in het land verlicht en daarbij ook een bron is van de elektriciteitsvoorziening. Na het bezoek aan de Awandam gaat u per boot naar de Tempel van Philae, deze tempel is gewijd aan de Godin Isis en ligt in een prachtige omgeving. In de tempel zijn verschillende tombes en heiligdommen te vinden zoals het bed van de Farao.
's Middags checkt u in op de dahabiya. Deze dahabiya's zijn gebaseerd op oude comfortabele houten boten, waarmee u in alle comfort over de Nijl vaart.
Liefhebbers kunnen 's ochtends in alle vroegte de (facultatieve) excursie naar Abu Simbel ondernemen. Indien u liever uitslaapt wordt u wederom wakker met de rust en de schoonheid van het Nijl landschap om u heen.
Rond het middaguur gaat de dahabiya varen. Na enkele uren komt u aan bij de tempel van Kom Ombo. Hier vindt u een prachtige tempel die gewijd is aan de krokodillengod Sobek. Daarnaast kunt u hier zelfs een museum bezoeken met allemaal gemummificeerde krokodillen.
De dahabiya vaart verder en afhankelijk van de weersomstandigheden (mede afhankelijk van jaargetijde) komt u in de loop van de avond aan in Esna. U bezoekt hier de schitterende Khnum tempel van Esna (deze dag nog of de volgende ochtend). Het bijzondere aan deze tempel is dat veel van de oorspronkelijke kleuren die in de meeste tempels vervaagd zijn, hier bewaard zijn gebleven. Het stadje Esna zelf is ook leuk om even doorheen te lopen met z'n sfeervolle, maar vervallen corniche langs de Nijl.
Vanuit Esna vaart u verder. Eerst moet de boot door de sluizen van Esna. De Nijl is sinds de aanleg van het Nasser stuwmeer en deze sluizen veel meer gereguleerd. Duizenden jaren bepaalde de Nijl het levensritme. Einde zomer trad de Nijl buiten z'n oevers, alle velden werden overstroomd. Enkele weken later trok de Nijl zicht terug en konden de inwoners van Egypte het land gaan bewerken, waarmee ze voldoende voedsel voor de rest van het jaar konden verbouwen. Nu is dat allemaal gereguleerd middels sluizen, dammen en irrigatiekanalen.
's Middags komt u aan in Luxor, het hart van Egypte en een stad met een enorme hoeveelheid aan monumenten. Mocht u deze allemaal in detail willen bekijken heeft u vele dagen nodig. Wij zorgen dat u enkele van de bekendste, maar ook enkele minder bekende bezoekt.
's Middags bezoekt u de bekendste bezienswaardigheden op de oostoever, waar ook de stad Luxor zich bevindt. De tempel van Karnakis het grootste tempelcomplex van Egypte en deze tempel heeft het de grootste zuilenhal ter wereld. Vervolgens een bezoek aan de tempel van Luxor (middels een eeuwenoude weg vol sfinxen verbonden met Karnak). 's Avonds wordt de tempel mooi verlicht en is er een sound en light show.
Vlakbij deze tempel ligt de souk van de stad waar u veel winkels kunt vinden met kruiden, zilver en waterpijpen maar ook met diverse restaurants waar u heerlijk kunt eten. Ook kunt u een bezoek brengen aan het Mummificatiemuseum waar u alles leert over de kunt van het mummificeren en krijgt u een goed beeld van het proces dankzij de collectie van gereedschap, sacrofagen en dierenmummies.
Vandaag staan de bekendste bezienswaardheden op de Westbank op het programma.
U begint u met een bezoek aan de Vallei der Koningen. Hier vindt u vele indrukwekkend beschilderde graftombes. U kunt er drie bezoeken, de gids zal samen met u bepalen welke drie het meest interessant zijn. Tegen een toeslag kunt u de graftombe van Toetanchanmon bezoeken.
Vlakbij hierbij vindt u de Tempel van Hatshepsut; een tempel die de vrouwelijke farao voor zichzelf liet bouwen. Deze tempel is complex gebouwd en bestaat uit drie verdiepingen waarbij elke verdieping een indrukwekkende pilarengalerij heeft.
Vervolgens brengt u een bezoek aan de Kolossen van Memnon; twee enorme standbeelden die zijn overgebleven van de Dodentempel van Amenhotep III. Deze van kwartsiet gemaakte beelden zijn ongeveer 3400 jaar geleden gebouwd en zijn maar liefst 18 meter hoog.
's Middags neemt u afscheid van de crew en de andere passagiers van de dahabiya en checkt u in in uw hotel in Luxor.
Vandaag bezoekt u enkele minder bezochte bezienswaardigheden in en rondom Luxor. 's Ochtends gaat u naar de Vallei van de Koninginnen en het zal u opvallen hoeveel rustiger het hier is dan bij de Vallei der Koningen. Ook hier mooie graftombes te bezoeken, waarvan die van Nefartari de bekendste is (maar die is momenteel wegens restauratie gesloten, mocht die weer opengaan zult u een extra toeslag moeten betalen om deze graftombe die bekend staat als de mooiste van Egypte te kunnen bezoeken).
Ook bezoekt u het Ramesseum, waar u immense zuilen ziet staan in deze aan Ramses gewijde tempel.
De mooiste tempel is misschien wel Medinat Habu. Prachtige bewerkte zuilen en wanden, sommigen nog met de kleuren intact, gelegen in een sfeervol dorpje. Alleen voor deze tempel is een bezoek aan Luxor al meer dan de moeite waard.
's Middags reist u naar Dendera (een kleine twee uur rijden) om daar de indrukwekkende tempel van Dendera te bezoeken. Dit is een van de mooiste van Egypte, bekend om z'n schitterende kleuren en afbeeldingen van de dierenriem. Ook zijn er vele verborgen doorgangen en aan de buitenkant vindt u afbeeldingen van Cleopatra.
's Ochtends vliegt u naar Cairo. De rest van de dag staat in het teken van de bekendste bezienswaardigheden van Egypte, de pyramides bij Gizeh. Hier vindt u ook de sfinx en het eindelijk geopende Egyptische Museum (GEM), waar u de mooiste collectie van Egyptische oudheden ter wereld aantreft.
Ook bezoekt u Saqqara waar de eerste pyramide van Egypte en daarmee het oudste stenen bouwwerk ter wereld zich bevindt.
Deze dag staat in het verkennen van de stad Cairo zelf. Er zijn vele opties om deze miljoenenstad te verkennen. Wij raden een bezoek aan de oude stad (het islamitische Cairo) en de Dodenstad aan, mocht u liever iets anders zien, bijv. Koptisch Cairo, de art-deco in Garden City of een van de musea willen bezoeken, kan dat uiteraard ook.
In het oude centrum van Cairo vindt u de citadel met een uitzicht over de oude stad. Hier staat de 19e eeuwse imposante Moskee van Mohammed Ali, gebouwd in Ottomaanse Stijl. Aan de voet van de citadel staan twee indrukwekkende moskeeën uit het tijdperk der Mamelukken, de moskee van Sultan Hassan. Hier vindt u ook het graf van de laatste Sjah van Perzie.
Een van de andere hoogtepunten uit het tijdperk der Mamelukken is die Ibn Tulum moskee. Hier kunt u de minaret voor een mooi uitzicht beklimmen. En natuurlijk duikt u de Khan el Khalili in, de beroemde souk van Cairo. Een drukte en chaos, maar Egypte op en top. Vlakbij ligt de Al Anzhar moskee, een van de belangrijkste moskeeën in de Islamitische wereld. Ook de Bab el Suweila stadspoort is een bezoekje waard.
Breng ook een bezoek aan de zgn. Dodenstad. Hier vindt u indrukwekkende graftombes van honderden jaren oud, de meesten ook in de bouwstijl van de Mamelukken. Tussendoor allemaal 'gewone' begraafplaatsen en hier tussendoor wonen allemaal mensen. Een buitengewoon bijzondere wijk om te bezoeken.
Mocht u 's avonds Cairo van een heel andere kant willen zien, raden we aan om de foodtour bij te boeken.
Onze Dimsum Egypte reisspecialist kiest fijne liefst karakteristieke hotels uit voor u. Wilt u meer comfort of een verblijf op een écht onvergetelijke locatie? Kijk dan naar onze extra comfortabele opties.
Deze optionele excursies zijn met zorg door onze reisspecialisten uitgekozen om nog meer beleving aan uw reis toe te voegen.
Heeft uw ruimte voor nog meer beleving? Dan kunt u uw reis naar Egypte uitbreiden met de volgende bouwstenen:
Onze Egypte reisspecialist Anouk maakt uw reis graag 100% op maat
Ter inspiratie presenteren wij hier unieke rondreizen, bouwstenen, activiteiten en extra comfortabele hotels. Met onze vijf soorten belevingsactiviteiten wordt uw rondreis Egypte gegarandeerd ingericht naar uw smaak.
De website van Dimsum Reizen maakt gebruik van cookies. Deze cookies onderscheiden we in de
categorieën functionele, analytische, advertentie en Social Media Cookies.